Gladioly

Nabízené velkokvěté mečíky jsou nové i zcela nejnovější odrůdy poutavých barev a barevných kombinací. Sázejte je na slunné místo do hlinitopíštité půdy v dubnu 7-10 cm hluboko a 10-30 cm od sebe,nejpozději počátkem května. Do půdy vyhnojené plným zásobním hnojivem. Pokud jste nehnojili na podzim, můžete ještě na jaře. Na záhoně nesmí být ani na podzim zaryt čerstvý hnůj. Pouze je možno použít dobře rozležený kompost. Nesázejte po okurkách a fazolích z důvodu nákazy viróz. Během vegetace je nutné kypření. Zalévat méně, ale vydatně a po každé zálivce rozrušit škraloup. Do zálivky je možno použít hnojivo na list. Po odkvětu je nutné květy odříznout, aby se veškerá síla neodčerpávala tvorbu semen, ale šla do hlíz.
Hlízy sklízejte koncem září, nejpozději do poloviny října, nebo jakmile pozorujete zasycháni listů. Při pozdní sklizni je nebezpečí, že hlíza již bude nemocná a do jara Vám nevydrží. Stvol odstřihněte asi 10 cm nad hlízou. Hlízy rozložte na lísku a rychle usušte. Po usušení hlízy zbavíme zbytku stvolu a staré hlízy uložte v chladné suší místnosti při teplotě 5-10°C. Snažte se mečíky v příštích létech množit z brutu (korálků),který vysejete do řádku 3-5 cm hluboko, počátkem dubna (co nejdříve) a slupku zmáčkněte aby praskla.

V některých oblastech způsobují značné škody na  květech třásněnky. Květy buď vůbec nerozkvétají ,nebo jsou poškozené sáním.Třásněnky jsou černý malý hmyz velikosti asi 1mm, který při přemnožení je možno pozorovat na květech. U napadených rostlin je možno použít postřik proti savému hmyzu.

Výška odrůd je od 90 do 120 cm.

Gladiol Cool Breeze

sněhově bílý, květy ve dvou řadách, silně zřasený a voskový, nová odrůda, balení 3...
40,00 Kč

Gladiol Emerald Riple

velké květy hráškově zelené barvy, zvlněné okraje, výstavní kvalita, balení 3 ks...
40,00 Kč

Gladiol Green Star

žlutozelený dlouhý květ, okraje mírně zvlněné, balení 5 hlíz velikosti 12/14 cm
40,00 Kč

Gladiol Jester

sytě žlutý s červeným okem, velmi zřasený, osvědčená dobře rostoucí a kvetoucí...
40,00 Kč

Gladiol Smetanový krém

světle žlutý s vynikající kvalitou silně zřasených tuhých květů, balení 3 hlíz...
40,00 Kč

Gladiol Zlatíčko

středně žluté veliké rané květy, výborná stavba klasu, velice zdravá odrůda,...
40,00 Kč