Pyracantha_cocci_50d9709b529c1.jpgPyracantha coccinea ´Soleil d´ Or´
C732

Pyracantha coccinea ´Soleil d´ Or´

stálezelený trochu nepravidelný trnitý keř ozdobný především na podzim a v zimě sytě zlatožlutými
plody, vhodný k vyvazování na stěny, silná rozvětvená sazenice 30-40 cm v K 11x11 cm
95,00 Kč

Doplňující informace

Vzhled: Stálezelený trnitý keř se vzpřímeným, hustě rozvětveným vzrůstem. Listy jsou sytě zelené, lesklé, 2-4 cm dlouhé. Květy jsou drobné bílé, vyrůstají v bohatých chocholících, kvete v červnu. Bohatě plodí. Plody jasně červené barvy, 8 mm velké, dozrávají v září až říjnu, na rostlině často vydrží až do ledna, velice dekorativní.

Nároky: Vyžadují dobrou, propustnou, půdu se slabě kyselou až silně zásaditou reakcí. V letním období snáší přísušek. Slunce až polostín, ve stínu málo kvete a plodí, keře jsou méně husté. Při silných mrazech ( pod -23°C) mohou namrzat listy, případně mladé roční výhony, po zmlazovacím řezu však spolehlivě obrůstá. Roční přírůstek je 25 až 40 cm, keř dosahuje v 10 letech výšky 1,6-2,2 m; v 20 letech výšky 2,5 - 3 m.

Použití: Vhodné do zahrad, i veřejné zeleně (v parcích, sídlištích a podél komunikací), kde je vysazujeme solitérně, v malých i větších skupinách, na okraj vyšších keřových a jehličnatých porostů. Uplatnění najde také ve volně rostoucích i stříhaných živých plotech, které jsou téměř neprostupné. V řadě vysazujeme na vzdálenost 40-60 cm podle konečné šíře plotu. Čím užší plot potřebujeme zapěstovat, tím vysazujeme hustěji aby nevznikaly u země velké mezery. Vhodné je také použití při osazování větších nádob, střešních zahrad teras atd. V posledních letech jsou rostliny této odrůdy často dováženy v kontejnerech s bambusovou tyčkou a jsou doporučovány jako rostliny pnoucí. Hlohyni rozhodně nelze považovat za typickou pnoucí rostlinu, ovšem je možné ji tvarováním a vyvazováním usměrnit aby tvořila plochou stěnu např. u stěny s treláží. Zapěstování a udržování plochého tvaru je však poměrně náročnější na práci než u jiných klasických popínavých rostlin. Výhony nesmíme stříhat příliš silně, raději vyvazovat do vodorovné polohy, pak bohatě plodí a méně rostou. Silný řez znamená bujný růst a slabé kvetení

Pyracantha_coccinea_Soleil_d_Or_1

 

 

Takto může vypadat zasílaná sazenice:

Pyracantha_sazenice
Pyracantha_coccinea_Soleil_d_Or_2